Türkmenistan halkının Milli Lideri, Türkmenistan Halk Meclisi Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, pazar günü Aşkabat’ta yapılan Türkmenistan Halk Meclisi’nin olağan toplantısında yaptığı konuşmada, ülkenin büyük bir gücü, prestiji ve geleceği olan Türkmenistan gençliğinin yürüttüğü çalışmalardan övgüyle bahsetti.

Türkmenista’ın resmi basınında yer alan habere göre, Türkmenistan Halk Meclisi Başkanı Bağımsız Türkmenistan’ın geleceğine büyük güven duyduğunu ifade ederek, bu yılın ‘’Arkadag Serdar’lı Mutlu Gençlik Yılı’’ olarak adlandırıldığını kaydetti.

Türkmenistan halkının Milli Lideri Gurbanguli Berdimuhamedov, ‘’Gençliğe ilişkin devlet politikamız, genç vatandaşların haklarını, özgürlüklerini ve devlet garantilerini sağlamayı ve desteklemeyi amaçlayan bir sosyo-ekonomik, siyasi, kültürel, organizasyonel ve yasal tedbirler bütününü içermektedir.’’ diye belirtti.

Türkmenistan Halk Meclisi Başkanı’nın ifadelerine göre, gençlerin ülkenin ekonomik, siyasi ve kültürel yaşamına aktif katılımı, eğitimli, geniş görüşlü nesillerin yetiştirilmesi devlet düzeyinde büyük önem taşıyan konular arasında yer alıyor.

Türkmenistan halkının Milli Lideri, Türkmenistan Halk Meclisi Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ayrıca, Türkmenistan halkına şanlı atalarının barışsever geleneklerini sürdürme çağrısında bulundu.